O Autorze

Beata Giza – Kwiecień mieszka i tworzy w Kazimierzu Dolnym. W 1988 roku ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom w pracowni grafiki prof Danuty Kołwzan – Nowickiej.

Malarstwo Beaty Giza – Kwiecień to nowe spojrzenie na kolor , który zdominował całą twórczość, ma on wpływ na styl oraz charakter obrazów. Inspiracją są przepiękne formy roślinne i zwierzęce jakie stworzyła przyroda. Obrazy wyróżnia własna kolorystyka w tonacji pastelowej tworząca niepowtarzalny klimat obrazów.

Przesłaniem artysty jest wytworzenie na obrazach magicznego świata przepełnionego radością i pogodą.

Na obrazach dominuje kolor, jest on odzwierciedleniem nastroju artysty. Kwiaty, trawy, ptaki , ryby i pejzaże okolic Kazimierza Dolnego są inspiracją tematów malarskich .

Duży wpływ na twórczość artystki ma miejsce zamieszkania. Od dziecka autorka mieszka w magicznym miejscu otoczona przyrodą. Kolor nieba, zapach kwiatów, śpiew ptaków i szum płynącej Wisły wyznaczają rytm jej życia i trczości. Moje kolory to moja dusza – tak mówi artystka, tylko przez kolor mogę w pełni przekazać światu to co czuję. Dostałam coś czym muszę się dzielić sprawiając innym radość. Pragnę żeby moje obrazy tworzyły we wnętrzach odpowiedni klimat, mają one opowiadać historię o radośći życia, pięknie przyrody i róznorodności jej form.

Moja refleksja

Od dwudziestu lat intensywnie pracuję nad kolorem, moje zestawienia barw są niepowtarzalne wypływają one z nastroju i pragnę żeby przekazywały emocje, które odczuwam w chwili gdy przelewam je za pomocą pędzla na płótno. Nie pociąga mnie odtwarzanie tego co widzę, zawsze staram się kreować nową formę. Przyroda stanowi tylko punkt wyjściowy i podlega metamorfozie w pewnym momencie twórczości staje się zbędna. Powstaje nowa rzeczywistość, którą widać na moich obrazach.

ZAPRASZAM DO MOICH  KOLORÓW I MAGICZNEGO ŚWIATA W KTÓRYM MAM SZCZĘŚCIE PRZEBYWAĆ.

Zakaz kopiowania

Facebook